Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
145 postów 1680 komentarzy

śpiący musi się obudzić

brian - Tomasz Kołodziej, zaprzysięgły kociarz, pisowiec, zoologiczny antykomunista, co nie znaczy że nie pogadamy

Po cichu, po wielkiemu cichu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Powtórny Godny Pogrzeb Żołnierza Wyklętego mógł stać się wydarzeniem o randze ogólnokrajowej a nawet więcej. A wyszło... . jak zawsze? I czy tak musi być skoro ponoć Wieluń jest promowany będąc Miastem Pokoju i Pojednania.

 Dopiero teraz mam możliwość napisania o powtórnym pochówku jednego z ostatnich Wyklętych. 

Stanisław Gibek, pseudo- "Piekarz"i "Feliks" po latach celowego zapomnienia, odnaleziony ostatecznie na anonimowej kwaterze  cmentarza został wreszcie godnie pochowany. Niezłomny z Niezłomnych, ofiara historii oraz Historii w postaci zdrady sojuszników(celowo z małej litery) w wyniku prac IPN odnaleziony w 2018. Ostatecznie zidentyfikowany 17.06.2019 został powtórnie pochowany 30 października 2019.

 Pamiętamy poprzednie pochówki Ostatnich z Ostatnich Nieugiętych. A tutaj jakby ranga wydarzenia gorsza. Gdzie Ministrowie, Kompania Honorowa? 

 "Trzecie pokolenie AK walczy z trzecim pokoleniem UB", że zacytuję Pana Radwańskiego.

  Nie wiem jakie siły zdecydowały o umniejszaniu rangi wydarzenia którego opis znajdziecie w  lokalnych mediach.

 Jednak pozostaje nieodparte wrażenie: bardzo liczni okupanci miejscowych instytucji maczali w tym swoje oślizgłe łapki.

 Nie napisałbym nic w tej sprawie gdyby nie liczne głosy oburzenia jakie po owym wydarzeniu odebrałem od wielu osób. 

A do mediów lokalnych nie pójdą.

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Zoologiczny antykomunisto !
  Stanisław Gibek, pseudo- "Piekarz" wziął udział m.in. w rozbiciu aresztu w Kępnie w listopadzie 1945 r. oraz w likwidacji dziewięciu żołnierzy sowieckich na Stacji Czastary w lutym 1946 r.
  Jednym słowem : "bochaterski" bandzior..
  Tysiące takich było, i na szczęście wszyscy jednakowo skończyli. I dzięki temu Polacy po sześciu latach gehenny mogli wreszcie odetchnąć...
 • @SZS 13:16:53
  Na posadkach w UB. W Komitetach PZPR, Prokuraturach, jako TW. Taa. Mogli. Jak sama Kidawa bez przesady(jest bogaty materiał fotograficzny). Nu da, szyrokij atdjech. S priwjetami od politiczjesskich rukowoditjei.
 • @brian 17:26:06
  Nie, towarzyszu antykomunisto.
  Jak ktoś uczył się, pracował i pilnował rodziny, to nie obawiał się wizyty o 6:00 rano...
  A jak komuś się chciało bandyterki... cóż!
  Toże priwiet.
 • @SZS 19:02:36
  Wojenne i POWOJENNE doświadczenia mojej Rodziny z obu stron mówią co innego.
  Opisałem to na NEonie.
  Na czele z obrabowaniem pociągu pełnego francuskich repatriantów w 1948 przez tak zwane LWP. Przez długie lata ludzie idący do pracy na 6.00 zwyczajnie bali się o tym mówić nawet w gronie rodziny bo jeszcze komuś coś się wypsnie... . Nazywano to "szeptanką" podważającą "pryncypia". Donosy pisemne i ustne, nieustanne poszukiwanie "haków" w przeszłości, dzielenie na swoich i gorszych bo bezpartyjnych. Mały wycinek wiedzy spostrzegawczego ośmio- dziesięciolatka w praktycznie okupowanym Wieluniu.
  Ale do takiej Wiedzy oraz Świadomości- tak, Świadomości trzeba dojrzeć. Nie w atmosferze ciągłej indoktrynacji- miałem takiego kolegę w podstawówce, o tym pisałem w notce "Okularnik".
  Historia magistra vita est- chyba nie dla wszystkich.

  Mówię, nie banuję, niech i poglądy SZS poznają ci którzy poznać mają.
  Ku przestrodze, może kilku przyklaśnie. Ale kilku, w końcu to Forum Polaków.
 • @brian 08:20:03
  "Wojenne i POWOJENNE doświadczenia mojej Rodziny z obu stron mówią co innego."
  A co mówią rodziny tych dziewięciu czerwonoarmistów zamordowanych dwa lata po wojnie przez jakiegoś opętanego nienawiścią debila ?
  Jak byś im wytłumaczył dlaczego ich synowie zginęli ?
 • @brian 08:20:03
  I jeszcze jedno.
  "Donosy pisemne i ustne.... "
  Do myślenia dają materiały dotyczące totalnej inwigilacji naszych struktur podziemnych przez gestapo, a po wojnie przez SB. Oczywistym jest, że donosicielami byli Polacy. Z materiałów wyłania się szokująca prawda - Niemcy nie mogli "przerobić" donosów wpływających od naszych obywateli.
  Daje do myślenia, nie ?!
 • @SZS 09:54:27
  Donosiciele byli wśród wszystkich podbitych nacji. Pierwszą byli sami Niemcy. W okupowanej Polsce i AK i AL oraz BCh karały kablów śmiercią.
  Ale to w CCCP urosło to rangi obowiązku wobec Socjalistycznego Państwa Radzieckiego. Tu cytat:" normalnie to mógł porozmawiać mąż z żoną w nocy pod kołdrą" - a nie chodziło o głupią aluzję na tem. sexu tylko brak zaufania do własnych dzieci.

  Z domowego zdrajcy(choć są najmniej trzy wersje) Pawki Morozowa zrobiono komunistycznego świętego- patrona pionierstwa i donosicielstwa naraz. Z nich- nowych janczarów systemu głównie robiono zaciąg do Cze-Ka którą później władze zdziesiątkowały.

  A co do znów cytuję: opętanego nienawiścią debila.
  Szanowny SZS: znałeś Go osobiście? Wiedziałeś jakie miał osobiste i ideologiczne powody. A może widział jak po niby zakończonej wojnie ktoś ukradł mu Jego Kraj?
  Skatowane zwłoki wrzucono do dołu na miejscowym śmietnisku aby sam znalazł się na śmietnisku historii. Potem zwożono tam warstwy ziemi i nad nim znalazły się miejsca pochówków Cmentarza Parafialnego.
  Jednak IPN odnalazł to co miało być zapomniane.
  Nawiasem, do dziś zdarza mi się słyszeć staruszków mówiących: Piłsucki, ten faszysta? Lub dosadniej: faszist. Jaką szkołę ukończyli?

  Jakie etaty były tą szkołą? Domysł tylko zawarłem w notce "Nie ma niewinnych".

  Gdy w krajach tzw. Bloku ziszczała się wizja bardziej piekielna od twj z "Roku 1984" wielu z nas nie było na świecie. Wielu miało do końca być nieświadomą Masą.

  Opętanego? Zły nienawidzi Stworzenia a zwłaszcza Człowieka i ze wszystkich sił stara się go unicestwić. Stąd opętańcze ideologie realizujące totalną kontrolę( także tą przez net) i samounicestwienie.

  A ostatnich stawiających opór nazywa się jak wyżej.

  Po której wolisz być stronie?

  Po której stronie tak naprawdę jesteśmy?

  Lepiej pomyśl zanim napiszesz o "debilu".
 • Zauważcie.
  Sądząc po ilości punktów - 2,6 za 5 ocen, desant ze Sputnika oraz rodzimi krasnoarmiejcy mają się dobrze.
  Cóż, taki mamy Regulamin jaki mamy.

  I taki ma być. O.

  A ja i tak nie banuję- "po owocach poznacie" - jest tu dość inteligentnych Blogerów i Komentatorów (niestety są też blogerzy oraz komentatorzy).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 77 komentarze: 36