Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
145 postów 1680 komentarzy

śpiący musi się obudzić

brian - Tomasz Kołodziej, zaprzysięgły kociarz, pisowiec, zoologiczny antykomunista, co nie znaczy że nie pogadamy

TRYBUNA LUDU

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wczorajszy program "Studio Polska" upewnił mnie w jednym: grupy zorganizowanej przestępczości mają się dobrze. Pokazują nam zgięty łokieć z przełożoną przezeń ręką uzupełniając to drwiącym uśmieszkiem.

 

 A przecież już w starożytnym Rzymie- jednym ze źródeł współczesnej cywilizacji oraz wzoru systemu władzy i sądownictwa istniało proste rozwiązanie.

Wystarczy przywrócić służbę, nie urząd, podkreślam, nie urząd- slużbę Trybuna Plebejuszy.

Badanie przeszłości, krótkie kadencje i nieograniczone kompetencje plus ramię zbrojne, coś jak siły szybkiego reagowania.

Rozumiem że eurokoledzy naszych mafiozów zaraz zaczęliby straszliwy jazgot. Ale to byłby jazgot strachu przed ujawnieniem powiązań po rozpruciu tajnych sejfów i wejściu na tajne konta.

Krótkie kadencje zapobiegłyby szantażom i zastraszaniu rodzin. 

Ktoś powie: tylko kto chciałby być takim straceńcem?

Na pewno znajdzie się paru na początek.

 

Powyższa propozycja nie jest drwiną z choroby toczącej Naszą Ojczyznę. Na sytuację nadzwyczajną potrzeba takich środków. 

I nie ma to być zbrodnicza Czerezwyczajka ale służba dla normalnej Sprawiedliwości gdy obecna  nie może lub nie chce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Pomył dobry
  chociaż istnieją poważne problemy koncepcyjne i wdrożeniowe.
 • Autor
  No tak a jak mafie skorumpują te nowe służby to się wprowadzi służby kontrolujące poprzednie służby. Drogi Panie to nie zadziała. Taka dygresja, pracowałem dawno temu w Holandii. Dziwiło mnie że w pracy nie piją, nie przychodzą do roboty skacowani. Dla mnie, pracownika z PRL było to egzotyczne. Na moje pytanie czy nie wolno w pracy pić, odpowiedzieli mi że wolno, jeszcze bardziej się zdziwiłem bo u nas mimo zakazów i kar było to nagminne. Dopiero zrozumiałem jak mi powiedzieli że w razie jakiegoś wypadku, czy uszczerbku na zdrowiu, po stwierdzeniu alkoholu we krwi delikwent nie dostaje odszkodowania a koszty leczenia nie pokrywa ubezpieczyciel. Piszę to bo moim zdaniem zakazy, nakazy, kontrole itp. nic nie dadzą jeżeli delikwenta robiącego jakiś kręt bezpośrednio nie dotknie. Nawet w filmach pokazują dobre rozwiązania. Na przykład za złapaniu na jakimś kręcie urzędnika to mimo wywalenia go na zbity pysk, doniesieniu do prokuratury odebrać mu zdobyte do tej pory świadczenia emerytalne i ubezpieczenia. Niech od początku zaczyna swoją karierę. O konfiskatach mających wyrównać straty nawet nie wspominam. Mało tego jeszcze powinno się wprowadzić, że każdego urzędnika wybieranego w wyborach wyborcy powinni móc odwołać po zebraniu np. 1/3 głosów wyborców. Zresztą takie recepty to fantastyka, bo który rząd i który parlament coś takiego wprowadzi. Oni szybciej wprowadzą ustawy jeszcze bardziej dające im bezkarność i nieusuwalność.
 • @interesariusz z PL 08:53:08
  Przecież jest CBA.
  I co?
 • @interesariusz z PL 08:53:08
  Tak w zasadzie to plagiat. Choć ze starożytności. Nie wgłębiałem się w temat, czy służba Trybuna Ludowego upadła sama przez niekompetencję, korupcję. Nie sprawdzałem czy po prostu była zabójczo skuteczna przeciw układom otaczającym dwór Cezarów i przez to niewygodna.

  Dziś można uniknąć takich i podobnych zagrożeń.

  A zwłaszcza wynikających z nacisku ponadnarodowych klik i banków.
 • @Oświat 09:47:59
  I nic. Za dużo procedury za mało działania. A tu trzeba omniplenipotencji- jak w Rzymie. Wpada kohorta, zakuwa Zarząd, pruje sejfy zanim spłoną dowody i zanim ktoś rzuci się do przycisku "delete".

  I chodzi głównie o sprawy typu "czyścicieli"- nietykalnych bossów na stanowiskach zbyt małych jak na zainteresowanie CBA a zbyt mocnych i umocowanych jak na Prokuraturę.

  Poza tym zawsze ktoś "puści parę" i "da cynk" swoim. Tu chodzi o nadzwyczajny tryb bo przestępstwa o jakie głównie chodzi godzą w interes i dobre imię Polski.
 • @marek500 09:46:23
  Stąd odsiew i krótkie kadencje. I tyle.
 • Sorry.
  Najmniej do 15.00 będę offline:)
 • @brian 09:59:59
  To wprowadzą takie prawo że te krótkie kadencje będą sprawowali ci sami po kilkanaście lat.
 • Jestem zwolennikiem na Te działania
  Bo to Polska jest sednem zatroskania
  Niestety potrzeba przemian ustroju
  Bo na przemian rządzą spece od gnoju
  Kłania się Ściosa działanie od podstaw
  Działań Polaków Honorowych postaw
  Głosowanie na trutni nic nie zmieni
  Bo wyłażą jak karaluchy w ciemni
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże

  https://bezdekretu.blogspot.com/
 • @jan
  Czytałem kiedys artykół bodajze u Bubla . [Spokojnie to nie jest tak ze informacje brał z sufitu] ze najwiecej srodkow finansowych z programow ,,unijnych ,,pozyskuja zorganizowane grupy przestepcze majace prawnikow ,pieniadze i powiazania na szczytach. W praktyce te powiazania wykluczaja mozliwosc zmianyobecnej sytuacji Bo wiadomo ze wiekszosc nielegalnych biznesow jest przesowana w legalne inwestycje.Nawet narkotyki to panstwowy biznes sluzb USA warty okolo biliona dolarow [okupacja Afganistanui uprawy maku pod oslona wojska i dalszy ich transport.Pokazowki słuzb w lapaniu dilerow to bajki dla dzieci] Ten system powiazań jest praktycznie nie do ruszenia co pokazuja polskie przyklady ujawnionych afer. Niemniej raz w histori panstwo okazalo sie skuteczne mianowicie gdy do wladzy we wloszech doszedl Musolini o ile przedtem panstwo bylo calkowicie bezradne jemu wystarczylo zaledwie poł roku by skonczyc z mafia wloska . I taka jest prawdaliberalne metody nie sa w stanie niczego rozwiazac
 • @marek500 09:46:23...jeżeli delikwenta robiącego jakiś kręt bezpośrednio nie dotknie....
  -

  Podzielam takie rozumowanie.
  Nie jest ono jednak możliwe do urzeczywistnienia
  w kierownictwie naszego narodu.

  Od wielu wieków jest ono uczone, że wystarczy powiedzieć "żałuję", "moja wina, moja bardzo wielka wina..." i grzech jest odpuszczony ...
  A jeżeli dołączona zostanie jeszcze jakaś donacja na konto najważniejszej struktury w państwie, to sumienie będzie czyste jak łza.

  Napisałem o kierownictwie.
  Bo przykład idzie z góry.
 • @jan 10:25:48
  może tak ortograficznie, proszę.
 • @Zbigniew Jacniacki 10:45:49
  Nie szydź z katoli, to nie przystoi.
 • @Oświat 09:47:59
  Nie zrozumiałeś notki. Propozycja dotyczy powoływania na funkcję na chwilę, a w CBA to etatowcy.
 • @interesariusz z PL 17:41:56
  Chyba coś cię główka rozbolała. Twój wpis to chyba największa bzdura w tej dyskusji.
 • " A przecież już w starożytnym Rzymie..."
  ----------------
  Starożytny Rzym podbity przez Żymian - skończył własnie tak - jak kończy eurokołchoz w tym atrapa Polski - też podbita przez właśnie Żymian.
  Wniosek?
  Czarci pomiot podbijał i podbija a potem wykańcza wielkie cywilizacje od jedne sztampy. Teraz wykańcza właśnie naszą cywilizację wraz z nami.
  Na koniec - okupant doskonale wie jak okupować atrapę Polski i żadnych rad w tym temacie nie potrzebuje.
 • @demonkracja 21:19:35
  Może nie dokładnie tak, każdy chciał wyrwać po kawałku dla siebie. Na szczęście i nieszczęście zarazem jest kontynuacja w postaci Watykanu- wymagającego także gruntownej "przepierki. Szkoda bo Państwo Kościelne mogłoby być ostoją normalności i właściwej hierarchii w czasach zła. Próbowano również za sprawą Bizancjum ale dzięki temu mamy pojęcia bizantyńskiej biurokracji, przepychu, przeciągania spraw, obżarstwa i innych patologii wywodzących się z superoligarchii.

  A wystarczyłby jeden zdecydowany wojskowy dyktator w stylu Gajusza. Wtedy może bylibyśmy nie w UE- parodii Rzymu a w jednej z jego Prowincji.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 77 komentarze: 36