Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
145 postów 1680 komentarzy

śpiący musi się obudzić

brian - Tomasz Kołodziej, zaprzysięgły kociarz, pisowiec, zoologiczny antykomunista, co nie znaczy że nie pogadamy

Faszyzm.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dzisiaj spotkałem dawnego znajomego. Zamieniliśmy parę słów, rezultatem była zaskakująca konstatacja.

 Otóż, mimo wieku i doświadczenia życiowego powtórzył zasłyszane hasełko: PiS jest partią faszystowską. Natychmiast rozebrałem to na czynniki pierwsze i doszliśmy do celnego wniosku. Jako że fasci to po włosku związek a rodowód PC oraz PiS ma korzenie w Solidarności dlatego PiS jest partią faszystowską, przynajmniej z racji pochodzenia. Zaś teraz stało się Partią prawdziwie Narodowo Socjalistyczną, budującą dobre warunki życia i przyzwoity socjal dla Polaków, ograniczającą jednak zasięg do granic kraju. Ktoś może się zacząć burzyć i rzucać antysemitami oraz hitlerowcami gdyby... . Gdyby nie funkcjonujący w najlepsze podobny system w wielu krajach UE.

One jednak walczą z tradycyjnymi wartościmi a te popiera obecnie rządzące ugrupowanie. I walczy o jak największą samodzielność i niezależność w ramach Unii. Ta może nas straszyc Polexitem, jednak byłby on, szczególnie Niemcom nie na rękę. Straciliby wtedy wpływ na bufor pod "opieką" kontygentu US Army.

 

 

KOMENTARZE

 • Gdy popatrzymy na źródłosłowy nazw wielu dawnych ugrupowań.
  Można spokojnie zacytować "nihil novi sub sole".
  Tym bardziej drażnią rozmaici "tęczowi" i " demokratyczni", "obywatelscy" tudzież "europejscy". Bezczelnie od początku żerują wyłącznie na nazwie bez jakiegokolwiek programu poza złodziejstwem, zemstą czy dosłownie "wyryćkaniem" wyborców.

  Na ich tle PiS jawi się jak oaza praworządności.

  Wyborcy- nie marnujcie swych głosów.
 • Faszyzm to głupio brzmi ale z powodu kłamliwej propagandy.
  Faszyzm to Narodowy socjalizm.o ile przymiotnik "Narodowy" nie oznacza wykluczenia, dyskryminacji mniejszości narodowych w kraju.
  Lepsza nazwa to Obywatelski socjalizm lub po prostu socjalizm.
  Socjalizm to dużo ale za mało dla demokracji.
  Włoski faszyzm był dobry dla Włochów...ale nie likwidował zjawiska a w istocie dyktatury oligarchów...
  Inaczej mówiąc faszyzm był łaską oligarchów względem narodu...
  naród dalej nie był suwerenem we własnym kraju władza należała do oligarchów desygnujących jakąś swoją marionetkę do władzy.

  Polska ma szansę na socjalizm bez oligarchów ...oligarchia jest szczątkowa poza tą Watykańską (biskupstwa) a zawdzięczamy to PRLowi który zwalczył Oligarchię w wojnie domowej po II WWS.
  Niepokoi postawa PIS który niezmiennie wychwala mięso armatnie przedwojennej oligarchii jako Polskich patriotów...
  Ktoś kto broni interesów Oligarchów na pewno nie jest patriotem co najwyżej patriotycznie nastawionym pożytecznym idiotą.

  Socjalizm bez Oligarchii to prawdziwa demokracja.
  Socjalizm kreowany przez Naród dla narodu a nie dawany z łaski przez dyktaturę Oligarchów.. i niezależnie od motywacji oligarchów (szczera czy instrumentalna).

  Przed wojną Polski KK bardzo wspierał włoski faszyzm ... czytałem przedwojenną książkę polskiego księdza... który faszyzm Mussoliniego stawiał jako wzór dla Polskiej młodzieży.


  Faszyzm nie (bo oligarchia) ale obywatelski socjalizm tak.
  i bez złudzeń socjalizm też można zdegenerować na wiele sposobów.
 • Faszyzm wasz powszedni.
  Zadziwiające. Gdy w NE24 pojawia się hasło "faszyzm", powinien odezwać się bezrozumny chór izviestnikov. Tymczasem lata propagandowej obróbki dały zaskakujący efekt. Wyobrażam sobie dwa brzdące w piaskownicy, obrzucające się foremkami z krzykiem: nu ty faszist!!! A drugi bardziej na czasie sypie piaskiem odkrzykując: a ty Doonałd Tramp!!

  Widać towarzycho już tak przywykło do "faszizma" że cznia wszelkie wpisy z takimi tagami.
 • @Oscar 18:42:48
  Aha- z komentem jak najbardziej się zgadzam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 77 komentarze: 36