Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
145 postów 1680 komentarzy

śpiący musi się obudzić

brian - Tomasz Kołodziej, zaprzysięgły kociarz, pisowiec, zoologiczny antykomunista, co nie znaczy że nie pogadamy

Niewinność.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dawno zbierałem się na ten tekst.

 Mam z racji konieczności często okazję z "okazji" korzystać. Spotykam młodych i starych, kobiety i mężczyzn z różnym doświadczeniem za kółkiem. Sprawdza się jedna prawidłowość: nie zatrzymują się kierowcy aut lepszych a zwłaszcza takich klasy premium. Nie żal mi tego, zawsze się znajdzie jakaś dobra dusza po trasie, zwłaszcza że wielu mnie rozpoznaje. Ale "Do Rzeczy":)) 

 Pierwszy z dyżurnych tematów to, a jakże, zdrowie. Za to drugim jest bieżąca polityka. I powtarza się jeden motyw. 

 Nawet młodzi rozmówcy zauważają dynastyczność czyli owe resortowe dzieci wszędzie gdzie się nie spojrzy. Nawet w PiS. I Razem doszliśmy do jednego wniosku: Nie ma niewinnych!!! 

 Jeśli dziadziuś czy tatuś lub mamusia wstąpili do Aparatu w takim czy innym charakterze to z racji idei tylko w znikomym procencie. Większośc dla wysokiej pensji, przydziałów, mieszkanka za grosze i... z myślą o synciu, córci. Czasem bardziej  perspektywicznie myśląc o zapewnieniu startu nawet o dwa pokolenia do przodu. I okazało się że znamy wiele takich dzieci i wnusiów. Ich obroną są dyżurne: ja nie mam nic z tym wspólnego, nie żyłem wtedy. Tak ale cały czas korzystasz  z tego. Zapada milczenie, bo jak odciąć się od strefy dobrobytu? 

 W Niemczech nie udała się denazyfikacja a w Polsce dekomunizacja. Można się do tego przyzwyczaić lecz do tej pory ani tam ani tu nikt się do tego oficjalnie nie przyznał. Dla mnie ich symbolem jest opowieść dziadka, repatrianta z Francji o tym jak w 1948 tzw. Ludowe Wojsko Polskie otoczyło na polu i obrabowało pociąg z nimi. Cóż, rabują nas tak do dziś. Nazwy i metody inne lecz duch ten sam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Głupio.
  Komentować siebie, lecz tekst jako żywo jest niezamierzoną odpowiedzią na notkę Jacka Boki "Państwo poważne i Państwo z dykty". Wobec tamtego tekstu powiedzonko "udawać Greka" nabiera zaskakującego znaczenia.
 • @
  Oj, dużo tych :resortowych dzieci", to i komentarz trudny.
 • A detalicznie to o co panu idzie?
  Bo z tego co rozumiem ma pan dziwne pretensje i kieruje je pan w bliżej nieokreślonym kierunku.
  A kto poza panu podobnymi jest odpowiedzialny za sytuację która nosząc wszystkie wady feudalizmu jednocześnie nie posiada jego zalet.
  Któż jak nie zidiociałe od masońskich idei równości masy hołoty nie przyczyniły się do początkowo osłabienia a potem obalenie,systemu monarchicznego.
  Cośta głupie ćwiki myślały? że jak zlikwidujecie arystokrację to miejsce po niej zostanie puste? dobrze wam tumany!
  Wbrew pozorom system feudalny posiadał więcej "wind społecznych" niż wasza zasrana demokracja.Więc teraz nie narzekajcie,nie jęczcie,nieście swą dolę dumnie i skoro nie można tego zmienić (bo nie można) ,to przynajmniej udawajcie że o to wam chodziło.
  PS
  Balladę "Uczeń czarnoksiężnika" Goethego czytał?
 • @ikulalibal 15:37:59
  Coś w tym jest.
  Najlepiej to nie mieć wykształcenia (bo i po co), nie mieć swojego zdania *bo i po co) nie mieć żadnych aspiracji (bo i po co) być obrażonym na cały świat i czekać na pisowskie ochłapy z pańskiego stołu.
  Zapraszam http://koreus.vot.pl/ Tu się nie marudzi.
 • @ikulalibal 15:37:59
  By first: netykieta by one. By two: posiadałem zbyt mało informacji na temat drugiego i trzeciego dna gnojówki nas otaczajacej. Owo towarzystwo liczyło: prędzej czy później zmiękną i łapę wyciągną do nas. Tymczasem po nieżyjącej Mamie pochodzę z arystokracji serio traktującej i honor i posiadanie misji edukacji oraz zachowania podstawowych wartości narodowych. Co z tego że mieli obywatelstwo niemieckie skoro sercem Wielkopolanie i Polacy.
  By three: tak jak w "Studio Polska" mamy tu unikać osobistych wycieczek. Niestety jednocześnie tolerujemy wielu blogerów o trolloidalnym zachowaniu. Cóż by mieć poziom, czasem warto mieć i porównanie.
  By four: szlachta uciekła, wymordowano ją lub schowała się w mysią dziurę Ale Jest!
  I jej świętym obowiązkiem jest upomnienie się de novo o należne miejsce w społeczeństwie.
 • @nikander 15:59:53
  Wykształcenie mam, może nie ścićle klasyczne, sam uzupełniałem to i owo. Dzięki niemu oraz temu co wielu zwie Duchem Świętym obraliśmy drogę Św. Franciszka z Asyżu. czyli nie ochłapy lecz świadome odrzucenie marności tego świata i jego pokus.
  I w wielu sytuacjach pozornie nie do przejścia to on nas inspiruje.
  Kto uważnie czyta moje notki, wie o co chodzi.
 • By ikulalibal.
  By five. Tak, czytałem i w wieku ok.12-13 lat. Ze zrozumieniem, nie traktując tego tylko jako przypowiastki.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 77 komentarze: 36